Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zimu v Sydney fotbalisté zaspali

8 2000
S y d n e y (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Do krásného slunečného australského rána, s teplotami okolo 20 stupňů Celsia, přistál dnes v jednu hodinu po půlnoci českého času na letišti v Sydney olympijský fotbalový výběr trenérů Karla Brücknera a Miroslava Beránka. Svěžím a odpočatým dojmem působící česká výprava se poté ihned přesunula autobusem do australské metropole Canbery, kde budou příští středu jejich prvními soupěři v základní skupině fotbalisté USA.

"Cesta proběhla bez sebemenších problémů, přestože jsme z Prahy odlétali před třiceti hodinami, se dvěma přistávkami se to dalo zvládnout celkem dobře. Díky časovému posunu jsme z Frankfurtu i ze Soulu vlastně dvakrát letěli na noc, což by mělo hráčům usnadnit aklimatizaci," pochvaloval si na už značně přeplněném olympijském letišti v Sydney Brückner, který svým svěřencům cestou ordinoval i slibované prášky na spaní.

Česká výprava tak doslova zaspala včerejší, téměř zimní australský den, kdy teplota v Sydney vyšplhala jen na dvanáct stupňů Celsia a v Canbeře bylo pouhých sedm!

Nepříliš příznivá je i předpověď na nejbližší dny, ke dvaceti stupňům se rtuť teploměru asi přiblíží jen stěží. Naopak v Brisbane, kam se fotbalový tým v zápětí přesune na zbývající dvě utkání základní skupiny, je v těchto dnech sedmavacet stupňů, takže po aklimatizaci časové čeká jediné české olympijské zástupce v kolektivních sportech ještě ta teplotní.

"Na zjišťování počasí jsme zatím neměli čas, nějaké velké obavy z toho ale momentálně nemám. Nečeká nás tu jen jeden sportovní vrchol, na nějž musíme optimálně vyladit formu, ale minimálně tři, takže máme dost času se zdejším podmínkám přizpůsobit," míní kouč českého týmu, který se už do Cannbery těšil. "Než čekat tady v Sydney dalších sedm hodin na letecký spoj, pojedeme raději v klidu autobusem. Je to údajně pěkná trasa, navíc můžeme zastavit, kde chceme, aby se hráči mohli pořádně protáhnout. Jsem zvědavý hlavně na zítřejší ráno, v místním hotelu vás prý probouzí výhradně hlasití papoušci..."

Autor:


Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...Najdete na iDNES.cz