Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Získáme čtyři zlaté, věří česká rozhodčí

8 2006
Kutná Hora - Říká vám něco jméno Dagmar Damková? Pokud se zajímáte o sport, zřejmě ano. A Kateřina Ivičičová? To bude horší. Přitom to obě dámy dotáhly s píšťalkou stejně daleko. Fotbalová sudí Damková rozhodovala na olympiádě v Aténách, Ivičičová odlétá na hry do Turína. Její parketou tam bude hokejový turnaj žen.

„Už se moc těším, bude to vrchol mé kariéry,“ řekla dlouhovlasá asistentka v soukromé firmě.

V práci si musela vzít dovolenou. Hokej je pro ni jen koníčkem, při němž má mizivou šanci na slušný výdělek. I když ve své kategorii patří mezi deset nejlepších na světě a pravidelně je nasazována na vrcholné podniky.

„Doma pískám jen dorostence a juniory. Měla jsem nabídku i na druhou seniorskou ligu, ale odmítla jsem,“ přiznala.

Na ledě je většinou pětkrát týdně, protože hokej i sama hraje. Bývala reprezentantkou, se Slavií letos vede ligu a drží se okolo dvacítky v bodování soutěže.

„V osmnácti mi protihráčka v Litvínově natřikrát zlomila páteř. Myslela jsem, že je s hraním konec, a vrhla jsem se na dráhu rozhodčí,“ vzpomíná sedmadvacetiletá obdivovatelka Martina Ručinského.

V Itálii by ho ráda sledovala naživo v akci. S kamerou v ruce by chtěla vidět i jiné sporty. Držet palce prý bude zejména Valentovi a Neumannové. „Získáme čtyři zlaté,“ tvrdí.

Kromě akrobata a běžkyně věří také hokejistům a rychlobruslařce Sáblíkové.

Do zavazadla přibalila i učebnici angličtiny, zato maskot či talisman chybí. Bude bydlet mimo oficiální vesnici v hotelu v centru Turína.

Společně s krajankami Janou Zítkovou a Klárou Quagliatto, které do turnaje zasáhnou jako čárové rozhodčí.

„Nasazení do zápasů ještě nemáme. Ale pokud bych si mohla vybrat, brala bych duely zámořských hráček. Jejich hra je nejvyspělejší,“ řekla Kateřina Ivičičová. Třeba jí vyjde souboj Kanada – USA ve finále.Najdete na iDNES.czmobilní verze