Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Zkušený pilot vzdal start v olympijské dráze, bob „rekreantek“ pojede

Brzdař švýcarského dvojbobu Jürg Egger po havárii v olympijském korytu. | foto: AP

20 2010
Ledové olympijské koryto ve Whistleru už zažilo smrt sáňkaře a zkušební jízdy bobistů v něm přinesly mnoho havárií. Švýcarský pilot Daniel Schmid po zranění svého spolujezdce Jürga Eggera dnešní start vzdal.

Po pátečních trénincích bobistek se na jeho adresu areálu snesla další kritika. Američanka Shauna Rohbocková, členka stříbrné posádky z Turína, ji dokonce označila za nesmyslně rychlou: "To tady snad budeme překonávat i mužské rekordy?" rozohnila se dvaatřicetiletá jezdkyně, majitelka čtyř medailí z mistrovství světa.

Havárie v olympijském korytu - švýcarský bob pilota Daniela Schmida.

Do závodu nastoupí i řada méně zkušených závodnic, které nejezdí pravidelně závody Světového poháru. Například belgická posádka ženského dvojbobu vznikla na základě televizní soutěže, její členkou bude i bývalá oštěpařka Elfje Willemsenová.

Dráha přitahuje pozornost, neboť ještě před zahájením her se na ní zabil gruzínský sáňkař Nodar Kumaritašvili a při trénincích bobistů havarovala celá řada posádek včetně české dvojice vedené Ivem Danilevičem.

Havárie bobistů v olympijském korytu - posádka Japonska.Havárie v olympijském korytu - nizozemská posádka.

"Problém je v tom, že dráha neodpustí jedinou chybu. Někdo by měl vstát a říct: 'Halt!'", prohlásil Schmid. V tréninku se dvojbob překotil po jeho jezdecké chybě a brzdař Egger skončil v nemocnici.

V očích soupeřů se Schmid svojí kapitulací nijak neponížil. "Respektuju piloty, kteří v zájmu bezpečnosti obětují i start na olympiádě," konstatoval Němec Karl Angerer.

Pořadatelé vydali za souhlasu Mezinárodního olympijského výboru už několik prohlášení o tom, že dráha je v pořádku.

Havárie bobistů v olympijském korytu - česká posádka Ivo Danileviče.

Autoři: ,


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze