Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Zlatá bronzová, splnil jsem cíl, jásal Bauer. Na trati překonal velkou krizi

Lukáš Bauer stojí na stupních vítězů s bronzovou medailí po závodě na 15 km volnou technikou. (15. února 2010) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

16 2010
Whistler (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Když měl za sebou teprve třetinu trati, s medailí se pomalu loučil. Krize mu brzdila nohy, síla se vytrácela. "Cítil jsem se strašně unavenej," líčí Lukáš Bauer. Bojovník se ale vzepjal. Ve finiši závodu na 15 kilometrů si doběhl pro olympijský bronz.

V poslední fázi závodu skvěle zabral, zatímco jeho švédský soupeř Hellner ztrácel. V cíli závodu, do nějž běžci startovali v půlminutových intervalech, sice padl vyčerpaný na kolena. Ovšem vzápětí, když do cíle dorazil i vysílený sok a Bauer porovnal oba časy, už se zase usmíval.

"Zlatá bronzová! Je super, že jsem hned v prvním závodě splnil cíl a získal medaili. Ale v první chvíli mi to nedošlo."

Jak to? Vždyť jste vybojoval medaili.
V závěru jsem měl jediný cíl, předjet Hellnera. Kilometr před cílem mi hlásili, že na něj ztrácím čtyři vteřiny. Stáhnout ho, to pro mě byla obrovská motivace. Moc jsem si věřil a dělal jsem pro to všechno. Když dojel Hellner do cíle a uviděl jsem, že je za mnou, měl jsem obrovskou radost. A za chvíli už jsem si uvědomil - je to bronz.

A další závody před vámi. Bude další medaile?
Určitě mi tenhle výsledek moc pomůže. Poslední měsíc jsem nezávodil a nevěděl jsem, jak na tom budu. Navíc, teď se tady netrénovalo na zrovna nejlepších tratích. Ale nejsem na tom vůbec špatně.

TŘETÍ VZADU. Vítěz závodu Dario Cologna ze Švýcarska a druhý Ital Pietro Piller Cottrer se už radují, zatímco bronzový Lukáš Bauer odpočívá po vysilujícím finiši.

TŘETÍ VZADU. Vítěz závodu Dario Cologna ze Švýcarska a druhý Ital Pietro Piller Cottrer se už radují, zatímco bronzový Lukáš Bauer odpočívá po vysilujícím finiši.

Takže povzbuzení do dalších závodů?
Rozhodně. Ale ani ne tím, že jsem na tom dobře. Jen mám teď splněno a už to může být jenom lepší. A pak jde většinou všechno snáz.

Na trati to však snadné nebylo, že?
Asi na pátém kilometru jsem se s medailí loučil...

Povídejte.
Padla na mě taková krize, že jsem těžko projížděl hluboké zatáčky i na rovině. Najednou jsem se cítil strašně unavenej. V tu chvíli jsem si představoval, že mě čeká ještě dojezd prvního kola a pak ještě jedno celé. Moc jsem tomu nevěřil.

Co vás zase nakoplo?
Zprávy, že se držím na čtvrtém pátém místě a třetí není daleko. Navíc Hellner začínal mít obrovské problémy. To začínala hra vabank. A vyšlo to!

MEDAILISTÉ.Tři nejlepší ze závodu na 15 km. Zleva Ital Pietro Piller Cottrer, Švýcar Dario Cologna a Čech Lukáš Bauer.

MEDAILISTÉ.Tři nejlepší ze závodu na 15 km. Zleva Ital Pietro Piller Cottrer, Švýcar Dario Cologna a Čech Lukáš Bauer.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze