Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Zlatá radost: u Sáblíků doma tekly slzy a stříkalo šampaňské

15 2010
Závod je o něco odložen a jeden z příbuzných Martiny Sáblíkové naoko v obavách povídá: "Snad se nepojede až někdy v půl třetí, tolik vína nemáme!" Skoro to vypadá, že se do malého bytu rodičů rychlobruslařky ve Žďáru nad Sázavou nevejde tolik vzrušení.

A vlastně ani lidí ne: kromě blízkých se tu tísní halda novinářů, je neděle krátce před půlnocí, Sáblíková má před sebou jízdu o zlato a žertovná atmosféra se střídá s napjatou.

Na jedné straně pokoje je vitrína plná medailí a pohárů, také velký portrét Martiny. Na druhém konci svítí obří televize, středobod zájmu.

Když se na ní v jednu chvíli objeví rozvičující se Sáblíková, vyhrkne maminka Eva: "Jejda, ted jí určitě strašně buší srdce." Jak se blíží závod, buší srdce čím dál víc všem i ve Žďáru. Ještě než vyjede na ledový ovál, běží o Sáblíkové krátký dokument, v němž říká, že vnímá, když jí někdo fandí.

"Marťo, do toho! Marťo, do toho!" spustí hned dvě malé sestřenice – dvouletá Barunka a čtyřletá Adélka. Táta jim výjimečně dovolil ponocovat, Barunce navíc oblékl tričko s beruškami, protože: "Martina říká, že jí berušky přinášejí štěstí."

"Marťo, do toho! Marťo, do toho!" Holčičky fandí stejným pokřikem, i když už Martina jede. Co jede, doslova letí! A paní Eva? Až do posledního kola sedí strnule s rukama před obličejem.

Zprávy

ve vašem mobilu

Čerstvé informace z her ve Vancouveru najdete ve svém mobilu. SMS a MMS si objednejte ZDE.

Na m.idnes.cz/vancouver poběží zpravodajství pro mobilní prohlížeče. Ráno si můžete zkontrolovat noční výsledky, cestou do práce vám neuteče ani minuta z on-line reportáží.

Více ZDE.

Pak už to nevydrží, emoce z ní prýští jako ze sopky láva. "Marti, jeď! Makej! Máš na to!" I její hlas snad nese dceru za zlatem.

Ta už je v cíli a... "Jóóó, super!" kříčí matka nadšením. A najednou jí tečou slzy, čas jako by zvláštně zpomalil.

Pak se zase rozběhne, začíná stíhačka soupeřek jedoucích po Češce. Marná stíhačka, je konec!

Byt naplní řev, maminka skáče do stropu, k němu letí i špunt od šampaňského. Jeho kapky se mísí se slzami...Najdete na iDNES.czmobilní verze