Zlatý bude prý jen Roman Šebrle

9 2004
New York - V Aténách se bude z českých sportovců radovat ze zlaté medaile pouze desetibojař Roman Šebrle. Tvrdí to alespoň olympijská předpověď renomovaného amerického magazínu Sports Illustrated. Česko by mělo získat celkem deset medailí. Před čtyřmi lety odhadovali redaktoři magazínu pro Čechy zisk šesti cenných kovů, kterých nakonec reprezentanti získali o dva více.

Američtí experti většinou věří svým sportovcům, ti si podle nich odvezou z Atén rekordní počet 111 medailí, včetně 38 zlatých. Právě desetiboj je jednou z výjimek - světový rekordman Šebrle má podle redaktorů SI za sebou nechat jak Toma Pappase, tak Bryana Claye.

Dvě stříbra získají Češi ve vodním slalomu a na olympijské střelnici. Pouze na slovenské bratry Hochschornerovy by neměli stačit evropští šampioni Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem v kategorii deblkanoí.

Zisk bronzu z Atlanty 1996 by zase podle amerického časopisu měl o jednu pozici vylepšit střelec Miroslav Januš.

Střelba by vůbec měla být nejúspěšnější disciplínou české výpravy. Další dva bronzy z celkových sedmi údajně získá Kateřina Kůrková a stejně jako v Sydney i Martin Tenk.

Časopis Sports Illustrated dále nepředpokládá, že by svůj olympijský 'hattrick' zvládla Štěpánka Hilgertová. Po zlatých medailích ze Sydney a Atlanty prý tentokrát dosáhne jen na bronz.

Pořád ale dopadne lépe než Jan Železný - ten na své páté olympiádě skončí poprvé bez medaile a po třech hrách ho na trůnu vystřídá Rus Alexander Ivanov.

Oštěp by ale pro Čechy neměl ztratit svůj medailový lesk - letošní tabulky na olympijském stadionu potvrdí Nikola Brejchová a získá bronz. 

Martinu Doktorovi nepředpovídají sice experti SI takovou žeň jako před osmi lety, zase by měl ale dopadnout lépe než na minulých hrách. S předpovídaným bronzem na pětistovce by zřejmě byl dvojnásobný vítěz z Atlanty spokojen.

Oba zbylé bronzy jsou také olympijského kanálu – SI předpovídá, že se o ně postará párová čtyřka a také nezdolný Václav Chalupa.

Šestatřicetiletý skifař, jenž se představí již na svých pátých hrách, by si tak měl připsat svou druhou medaili ze soutěží pod pěti kruhy.

Autoři: ,


Nejčtenější

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...Další z rubriky

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz