Zlatý bude prý jen Roman Šebrle

9 2004
New York - V Aténách se bude z českých sportovců radovat ze zlaté medaile pouze desetibojař Roman Šebrle. Tvrdí to alespoň olympijská předpověď renomovaného amerického magazínu Sports Illustrated. Česko by mělo získat celkem deset medailí. Před čtyřmi lety odhadovali redaktoři magazínu pro Čechy zisk šesti cenných kovů, kterých nakonec reprezentanti získali o dva více.

Američtí experti většinou věří svým sportovcům, ti si podle nich odvezou z Atén rekordní počet 111 medailí, včetně 38 zlatých. Právě desetiboj je jednou z výjimek - světový rekordman Šebrle má podle redaktorů SI za sebou nechat jak Toma Pappase, tak Bryana Claye.

Dvě stříbra získají Češi ve vodním slalomu a na olympijské střelnici. Pouze na slovenské bratry Hochschornerovy by neměli stačit evropští šampioni Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem v kategorii deblkanoí.

Zisk bronzu z Atlanty 1996 by zase podle amerického časopisu měl o jednu pozici vylepšit střelec Miroslav Januš.

Střelba by vůbec měla být nejúspěšnější disciplínou české výpravy. Další dva bronzy z celkových sedmi údajně získá Kateřina Kůrková a stejně jako v Sydney i Martin Tenk.

Časopis Sports Illustrated dále nepředpokládá, že by svůj olympijský 'hattrick' zvládla Štěpánka Hilgertová. Po zlatých medailích ze Sydney a Atlanty prý tentokrát dosáhne jen na bronz.

Pořád ale dopadne lépe než Jan Železný - ten na své páté olympiádě skončí poprvé bez medaile a po třech hrách ho na trůnu vystřídá Rus Alexander Ivanov.

Oštěp by ale pro Čechy neměl ztratit svůj medailový lesk - letošní tabulky na olympijském stadionu potvrdí Nikola Brejchová a získá bronz. 

Martinu Doktorovi nepředpovídají sice experti SI takovou žeň jako před osmi lety, zase by měl ale dopadnout lépe než na minulých hrách. S předpovídaným bronzem na pětistovce by zřejmě byl dvojnásobný vítěz z Atlanty spokojen.

Oba zbylé bronzy jsou také olympijského kanálu – SI předpovídá, že se o ně postará párová čtyřka a také nezdolný Václav Chalupa.

Šestatřicetiletý skifař, jenž se představí již na svých pátých hrách, by si tak měl připsat svou druhou medaili ze soutěží pod pěti kruhy.

Autoři: ,

Nejčtenější

Součástí nástupového oblečení olympioniků v Tokiu bude modrotisk

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v...

Součástí nástupového oblečení českých sportovců na letních olympijských hrách v Tokiu 2020 bude i...

Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Najdete na iDNES.cz