Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Zlatý hattrick získali tři Kanaďané

25 2002
Salt Lake City - Kanaďané Joe Sakic, Brendan Shanahan a Rob Blake dovršili ziskem zlaté medaile na olympijských hrách v Salt Lake City takzvaný zlatý hattrick. Vedle triumfu na olympiádě mají ve sbírce i titul mistra světa a Stanleyův pohár. Rozšířili tak počet hráčů, kteří se tímto počinem mohou pochlubit, na třináct. Dosud se to podařilo šesti Rusům a čtyřem Švédům.

Kanaďan Blake je mistrem světa z let 1994 v Itálii a 1997 ve Finsku, Stanleyův pohár zvedl nad hlavu loni jako hráč Colorada. Jeho klubový spoluhráč Sakic byl jen u světového triumfu v Itálii, ale proti Blakeovi má navíc i Stanleyův pohár z roku
1996. Shanahan sdílel radost z výhry na mistrovství světa se Sakikem a v play off NHL triumfoval s Detroitem v letech 1997 a 1998.

Tito tři členové úspěšného týmu ze Salt Lake City se tak zařadili po bok Rusů Igora Larionova, Valerije Kamenského, Alexandra Mogilného, Vladimira Malachova, Alexeje Gusarova, Vjačeslava Fetisova a Švédů Tomase Jonssona, Hakana Looba, Matse Näslunda a Petera Forsberga.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze