Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Zlatý pivní sud už je ve Vancouveru, překonal osm tisíc kilometrů

Se zlatým sudem zleva ekonomický ředitel ČOV Jiří Kynos, generální manažer hokejové reprezentace František Černík, místopředseda ČOV Jiří Kejval a manažer Prazdroje Jan Kovář. | foto: Václav Mudrapro iDNES.cz

11 2010
Lodí napříč Atlantským oceánem a vlakem přes celý americký kontinent putoval olympijská zásilka piva z Plzně do Vancouveru. Symbolický zlatý sud přivítali v Českém domě, kde bude po dobu her zázemí české výpravy.

Na přípravě olympijské várky se loni v říjnu v Plzni podílel i zlatý hokejista Martin Straka. Vítěz z Nagana osobně dohlížel na kvalitu surovin i průběh kvašení.

Celá pivní várka čítá 120 sudů Pilsner Urquell plus jeden zlatý navrch. Na cestu se dala 10. prosince loňského roku a překonala vzdálenost 8 279 kilometrů. Z Plzně se pivo přesunulo do přístavu v německém Hamburku, v tankeru doplulo po Atlantského oceánu až do Kanadu, kterou pak z Toronta do Vancouveru projelo vlakem.

V Českém domě zlatý sud oficiální uvítali generální manažer hokejové reprezentace František Černík, ekonomický ředitel ČOV Jiří Kynos, místopředseda ČOV pro ekonomiku a marketing Jiří Kejval a manažer Plzeňského Prazdroje Jan Kovář.

Plzeň se bude čepovat v Českém domě v hotelu Delta Burnaby, centru českého olympijského hnutí v Kanadě. Dům bude slavnostně otevřen v pátek v poledne místního času.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze