Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Změnili hotel a teď odpočívají

14 2000
B r i s b a n e - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Spát, spát a spát. Takový režim se bude v nejbližších hodinách řídit český fotbalový tým. Chce tím pomoci sám sobě, aby se na australské olympiádě probudil z aklimatizačních problémů. "My jsme pořád v poklusu, stěhování, tréninky, stěhování, zápas, trénink," řekl trenér Karel Brückner. Už neseděl v hotelu Royal Park v Canbeře, nýbrž v Novotelu v Brisbane. Tam se mužstvo dnes v noci českého času přesunulo. "Snad si konečně oddechneme, potřebujeme to," dodal kouč.

V prvním utkání na olympiádě vypadal český tým pořádně ospale, byl proto absolutně spokojený s remízou 2:2, kterou nakonec uhrál s týmem Spojených států. "Podruhé za sebou už tak špatně hrát nebudeme," slibuje záložník Libor Sionko. Právě Sionko, jindy neúnavný jezdec po pravé straně hřiště, byl jedním z mnoha těch, kteří zklamali. "Já bych to na aklimatizaci nesváděl, cítil jsem se dobře. Prostě mi nevyšel zápas, to se stává," uvedl.

Hrát tak špatně i v sobotním druhém duelu proti Kuvajtu by se mohlo mužstvu krutě vymstít. I remíza by nejspíš nahrála třem zbylým soupeřům a Česko by se ocitlo na pokraji propasti. "Jde nám o krk. Vždycky, když se blížil tak důležitý zápas, tak jsme v něm pak zabrali a hráli dobře. Bude se to opakovat," věří Sionko.

Hráči měli dnes perný den. Ještě ve tři ráno mnozí nespali po zápase s USA, v půl sedmé už museli vstávat a balit si kufry. Následovala snídaně a po deváté už se letělo do Brisbane, navíc s mezipřistáním v Sydney, kde tým přešel do většího letadla. "Cestování se žádnému fotbalistovi nelíbí," říká Sionko. "Ale musí se strpět, jde přece o olympiádu, to je životní událost."

Kolem poledne se reprezentace dostala do hotelu Novotel: oběd, odpočinek, lehký rehabilitační trénink, večeře. Kdo měl ještě chuť a nechtělo se mu spát nebo odpočívat, šel na zápas Brazílie - Slovensko, který se hrál na stadionu Cricket Ground v Brisbane.

Trenér Brückner tušil, že při utkání možná usne. Byl totiž hrozně unavený. V noci si stačil prohlédnout vlastní zápas proti USA, pak ještě souboj Kuvajt - Kamerun (2:3), tedy zápas dalších soupeřů ve skupině. "Já nemám čas na odpočinek, ale pro hráče ho musím najít," řekl trenér, než vyrazil na další olympijský zápas.

Zítra mají fotbalisté volnější dopoledne, bez tréninku, sejdou se až v poledne u videa. Trenér bude rozebírat především hru Kuvajtu a také součinnosti vlastní obrany, která v prvním utkání totálně zklamala.

Autor:


Další z rubriky

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...Najdete na iDNES.cz