Jak si vede Nikola Sudová, komentoval Petr Šedivý

Průběh finálového závodu. Dočká se Česko první medaile?
Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek víkendu.
Česká reprezentantka Nikola Sudová skončila i se zraněným kolenem šestnáctá. Ukázala technicky povedenou jízdu, ale u druhého skoku se jí nepovedl dopad.
Celkové pořadí: 1. Kearneyová (USA), 2. Heilová (Kanada), 3. Bahrkeová (USA),... 16. Sudová (ČR)
Američanka Hannah Kearneyová bere kanadským fanouškům radost. Předvedla rychlou jízdu s povedenou technikou, protažené salto a helikoptéru bez pozice. Oba skoky výborně provedené. Získala 26,63 bodů a slaví olympijské zlato.
Kanadská favoritka Jennifer Heilová ukázala parádní jízdu - rychlou s dvěma povedenými skoky. Nezkazila ani helikoptéru, ani salto s krosem. Připsala si 25,69 bodů, posunula se na první místo a na startu je už jen jedna závodnice!
Rychlá jízda, čistý první skok = povedený začátek. Healther McPhieová z USA ale nakonec nedopadla dobře. Neustála druhý skok, takže má jen 14,52 bodů.
Už jen tři závodnice na startu.
Kanaďanka Kristi Richardsová fanoušky nepotěšila. Po prvním skoku spadla. Divákům alespoň předvedla efektní salto s vrutem. Získala jen 4,36 bodů - poslední místo.
Poslední Japonka na startu Aiko Uemuraová se prezentovala agresivní jízdou. Skočila helikoptéru a salto s krosem, což dohromady dělá 24,68 bodů. I ona má reálnou naději na medaili, přestože na startu jsou ještě čtyři závodnice.
Rychlá jízda Američanky Shannon Bahrkeové. K tomu přidala slušné body za jízdu i skoky. Má 25,43 bodů, průběžné první místo.
Michelle Roarková se odhodlala na dvojitou helikoptéru, kterou ale neustála a spadla. Do cíle dojela, na druhém skoku předvedla helikoptéru s roznožkou. S 15,90 body se řadí i za Sudovou.
Jediná Rakušanka na startu Margarita Marblerová se řadí na druhé místo. Má 23,69 bodů.
Kanadští fanoušci se rozkřičeli. Na start se totiž postavila první Kanaďanka. Chloe Dufourová-Lapointeová se jim odvděčila parádní jízdou, při které předvedla salto s vrutem a protažené salto. Přidala i rychlosta a agresivitu, což dohromady dělá 23,87 bodů.
Mladá Ruska Ekaterina Stolyarovová vsadila na jistotu, která se jí bohatě vyplatila. Neriskovala, ale uhlazenou jízdou získala 23,55 bodů a posunula se do čela.
Závod má nového lídra. Japonka Arisa Murataová totiž získala 23,22 bodů.
O Nikole Sudové Čistá jízda v boulích, ale špatné dopady na skocích. Nejdřív předvedla helikoptéru, pak salto s skrosem. Celkově získala 19,41 bodů a průběžně se zařadila na osmé místo. Je jasné, že medaili nezíská.
O Nikole Sudové Sudová je na trati.
Olympijská harcovnice Tae Satoyaová ukázala agresivní jízdu, která se jí nevyplatila. Chtěla skočit salto, ale spadla. Do cíle sice dojela, ale získala jen 12,85 bodů.
Italka Deborah Scanziová předvedla čistou helikoptéru a prohnuté salto vzad. Rozhodčí ocenili jízdu v boulích a s 22,19 body se zařadila na průběžné druhé místo.