Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Korejský Pchjongčchang zahájil odpočítávání 1 000 dnů do začátku ZOH 2018

Počadatelé zimních olympijských her 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu zahájili odpočítávání 1000 dnů do začátku soutěží. | foto: AP

16 2015
Organizátoři zimních olympijských her v Pchjongčchangu 2018 zahájili v sobotu odpočítávání 1 000 dnů do začátku her. V rámci ceremoniálu v Soulu představili jejich slogan "Passion. Connected." (Vášeň. Propojená.) Předseda organizačního výboru (POCOG) Čo Jang-ho uvedl, že slogan představuje snahu zviditelnit zimní sporty na světové scéně.

Odráží se v něm také odhodlání pořadatelů, aby první asijské ZOH mimo Japonsko skončily úspěchem.

„Nový slogan vyjadřuje naši vizi, aby se ze zimních sportů stala skutečně globální záležitost, a vyzývá lidi, aby vytvářeli a sdíleli své jedinečné zážitky v Pchjongčchangu,“ řekl Čo Jang-ho. „Pořádáním ZOH 2018 chceme vytvořit trvalý odkaz pro mladé a inspirovat příští generace.“ Po pomalejším začátku jsou přípravy na příští zimní olympijské hry v plném proudu. Koordinační komise Mezinárodního olympijského výboru, jež navštívila Koreu v březnu, byla se stavem příprav spokojena.

Hry v roce 2018 budou mít stejně jako loni v Soči dvě centra. V pobřežním městě Kangnung se budou konat halové sporty jako hokej, rychlobruslení či curling, zbylé „horské“ sporty jako lyžování či závody v ledovém korytě budou v Pchjongčchangu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze