Strach v korytě. Mladá Američanka po nehodě zůstala nehybně ležet

Sáňkařka Emily Sweeneyová měla v poslední jízdě těžkou kolizi a zůstala dlouho nehybně ležet v ledovém korytu. | foto: Reuters

13 2018
Byl to nejhrozivější moment úterního programu. V ledovém korytu Alpensia v sáňkářském závodě žen došlo k nebezpečné nehodě. Americká sáňkařka Emily Sweeneyová měla ve velké rychlosti těžkou kolizi a dlouho zůstala nehybně ležet v ledovém korytě. Podle prvních zpráv neutrpěla žádné vážnější zranění.

Čtyřiadvacetiletá Sweeneyová nezvládla optimálně vybrat devátou zatáčku olympijské tratě a i přes veškerou snahu eliminovat pád narazila nejdřív nohama do jedné strany dráhy a následně se hlavou praštila o druhý okraj.

Po tvrdé kolizi olympijská debutantka zůstala několik desítek vteřin nehybně ležet. Seběhla se k ní ihned lékařská pomoc. 

Sweeneyová naštěstí před srážkou dokázala rázně snížit svoji rychlost. Během hrozivé srážky navíc neztratila vědomí a a nakonec odešla po svých.

Členové americké výpravy okamžitě odvezli mladou sportovkyni do blízké nemocnice. Podle prvních zpráv závodnice neutrpěla žádné vážnější zranění. „Projde vyšetřením na otřes mozku, ale podle rentgenu neutrpěla žádnou zlomeninu,“ prozradil jeden ze členů amerického sáňkařského týmu.

Divákům na trati i u televizních obrazovek se vybavila tragická havárie gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho, který téměř přesně před osmi lety ve Vancouveru kolizi nepřežil.

Sweeneyová měla mnohem víc štěstí. „Je v pořádku. Ještě pár dnů ji však budou pravidelně kontrolovat lékaři,“ uklidnili o den později zástupci svazu. 

Na několik minut přerušený závod nakonec vyhrála Němka Natalie Geisenbergerová, která obhájila zlato ze Soči. Česká sáňkařka Tereza Nosková v olympijské premiéře skončila na 27. pozici.

Autor:

Nejčtenější

Spolupráce ČOV a Škody končí. České olympioniky bude podporovat Toyota

Olympijské kruhy

Český olympijský výbor bude mít od roku 2019 nového generálního partnera. Škodu Auto, se kterou ČOV...

Další z rubriky

Badmintonové finále ovládli mistři světa, porazili čínské krajany

MÁME ZLATO! Čínský pár Čang Nan, Čao Jün-lej slaví vítězství ve finále smíšené

Olympijské finále badmintonového turnaje ve smíšené čtyřhře vyhrál čínský pár Čang Nan a Čao...

Boxerská federace měnila vítěze zápasu a rozhodčího vyloučila z her

JÁ JSEM PROHRÁL??? Satoši Šimizu nemůže uvěřit tomu, že po obrovské převaze byl

Jednou, podruhé, potřetí... Celkem šestkrát poslal Satoši Šimizu z Japonska svého azerbájdžánského...

Padl první světový rekord londýnských her. Patří slepému lukostřelci

SLEPÝ MISTR. Jihokorejec Im Tong-Hjon překonal v Londýně světový rekord v

Olympijské hry ještě oficiálně nezačaly, přesto už v Londýně padly první světové rekordy....

Najdete na iDNES.cz