ZOH: Rychlobruslení na 500 m

Olympijský závod komentuje Michael Bereň

Sprint rychlobruslařek na 500 metrů
Z on-line reportáže serveru iDNES.cz je to všechno. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
V obou jízdách zajela pod 40 sekund. Ve druhém kole se zlepšila o čtyři setiny. Další možnost měřit se světovou špičkou bude mít ve čtvrtek večer na trati 1000 metrů.
Karolína Erbanová Karolína Erbanová ve své olympijské premiéře na trati 500 metrů porazila 13 soupeřek a obsadila 23. místo.
Němka Wolfová se raduje ze stříbra. Bronz bere čínská sprinterka Wangová.
A Leeová je olympijskou vítězkou!
Start se povedl. Na mezičase vede Korejka.
Do konečného pořadí budou chtít promluvit ještě Korejka Leeová, která vedla po prvních jízdách i druhá Wolfová z Německa.
A obě jdou do vedení. Wangová má jistou medaili.
Už jen čtyři závodnice čekají na druhý start. V předposlední jízdě se utká nizozemská rychlobruslařka Boerová proti Číňance Wangové.
Jde do tuhého, hra o cenné kovy se rozbíhá. Jedou proti sobě Zhangová a Yoshiiová, která se v cíli raduje. Japonka je průběžnou lídryní.
Do cíle dojela Nemajaová s velkou ztrátou a spadla na poslední místo za nizozemskou nešťastnici Gerritsenovou, kterou také potkal pád.
Rusko-čínský duel pro Číňanku, protože Ruska neudržela v zatáčce rovnováhu a plácla sebou na led a zastavila se o bariéru.
Souboj Top 10 zahájily Američanka Richardsonová a Číňanka Jinová. Raduje se rychlobruslařka z USA. Je novou vedoucí závodnicí.
Tribuny oslavují Kanaďanku Nesbittovou, která vyzrála na Angermüllerovou.
V rozjížďce číslo 12 září na ovále v Richmondu zlaté japonské kombinézy. O tři setiny porazila Shinyaová Kodairaovou, která je však v součtu před ní.
Ajdovová prohrála. V součtu je ale i před Erbanovou.
Soupeřka Erbanové z prvního kola kažašská závodnice Ajdovová se tentokrát postavila Oenemaové z Nizozemska.
Vedení udržela a navíc poskočila do čele průběžného pořadí.
Už se jede. Lépe odstartovala severokorejská závodnice.
Druhou polovinu finálových jízd otevře reprezentantka KLDR Koová, která pojede v zajímavém souboji proti Američance Rodriguezové.
Led už je skoro upraven. Za chvíli budou finálové jízdy pokračovat.
A samozřejmě nechybí ani trumpetisté, kteří svůj orchestr roztáčí během celého závodu a v přestávkách jsou jejich nástroje pořádně slyšet.
Zatímco se Nizozemci kroutí do rytmu hudby a různě křepčí, Korejci sice mávají vlajkami, ale o poznání klidněji.
O zábavu se starají diváci v oranžovém - nejsou to pracovníci pražských služeb, ale fanoušci z Nizozemska.
Po polovině druhých jízd je tu další pauza, během níž rozradostněná japonská závodnice Okazakiová, která průběžně vede, zdraví diváky.
Nizozemka van Riessenová sice porazila Japonku Okazakiovou, ale v součtu jí to nestačí.
K nelibosti publika v osmé rozjížďce porazila kanadskou závodnici Rempelovou Američanka Ochowizová.
V dalším závodě Fatkulinová nad Hesseovou.
Karolína Erbanová Erbanová může být spokojená. Plácla si i s trenérem Novákem.
Karolína Erbanová Svou rozjížďku vyhrála. S časem 39,321 jde na druhé místo.
Karolína Erbanová Erbanová má lepší mezičas!
Karolína Erbanová Už je na scéně znovu česká naděje. Karolína Erbanová má za soupeřku Korejku Leeovou.
Ahnová nestačila na Kajkanovou, která jde do vedení.
Maljševová porazila Italku Simionataovou. Obě poskočily na první dvě místa.
V americko-korejském duelu zvítězila Američanka Cholewinská, když porazila Ohovou.