Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Jakš s Razýmem skončili po pádu ve finále týmového sprintu poslední

Finský běžec na lyžích Sami Jauhojaervi se raduje z vítězství ve sprintovém závodu týmů klasickou technikou, na druhém místě dojel Rus Nikita Kriukov. (19. února 2014) | foto: Reuters

19 2014
Laura (Od naší zpravodajky) - Naděje běžců na lyžích Martina Jakše a Aleše Razýma ve finále olympijského týmového sprintu zhatil pád. Český tým dokončil závod na devátém místě. Vyhrálo Finsko před druhým Ruskem a třetím Švédskem. Mezi ženami slaví zlato Norsko.

Sedmadvacetiletý Razým ve čtvrtém kole chvíli bojoval o posun na třetí příčku, ale pak se propadl až na konec skupinky, tedy na poslední deváté místo. V tu chvíli však měl stále jen minimální ztrátu na nejlepší. Jenomže pak...

Pád při sjezdu a konec nadějí na dobré umístění!

Na předposlední předávku přijel se ztrátou více než patnácti sekund. Ne, tohle už sedmadvacetiletý Jakš dohnat nemohl.

"Je to smutné. Raději bych prohrál, že na to nemám, než když jsem takhle spadnul. To už se pak člověku jede jinak," litoval Razým. "Nějak se mi smekla lyže a podrazil jsem si nohy."

Fotogalerie

Týmové sprinty

Přitom semifinále se české dvojici vydařilo náramně. Dokončila ho na druhé příčce za suverénním Německem a za zády nechala favorizované Švýcary, Nory či Italy.

"Jestli cítíme šanci na medaili? Vůbec nevím. Máme krátký čas se dostat zpátky do takového stavu, abychom byli schopní závodit," podotkl Razým v cíli.

O dvě hodiny později už věděl, že sen o olympijské medaili se rozplynul. Čeští běžci skončili devátí se ztrátou takřka 47 sekund.

Do zmíněného pádu to přitom nevypadalo špatně. Česká dvojice se držela v balíku s ostatními týmy a třeba Jakš předával po třetím kole jen s dvousekundovou ztrátou.

Pád zmařil také medailové naděje Německa. Finišmen Tscharnke v konkurenci Fina Jauhojaerviho a Rusa Krjukova bojoval o zlato. Jenomže spadl a před Německo se následně dostaly i Švédsko, Norsko, Švýcarsko a USA.

Finále už mají za sebou ženy, mezi kterými Česko zastoupení nemělo. Zlato slaví Norsko, které porazilo druhé Finsko a třetí Švédsko.

Olympijské hry v Soči

Běh na lyžích - sprint dvojic klasicky

Muži: 1. Niskanen, Jauhojärvi (Fin.) 23:14,89, 2. Vylegžanin, Krjukov (Rus.) -0,97, 3. Jönsson, Peterson (Švéd.) -15,12, 4. Hattestad, Northug (Nor.) -18,66, 5. D. Cologna, G. Cologna (Švýc.) -21,01, 6. Hamilton, Bjornsen (USA) -35,06, 7. Dotzler, Tscharnke (Něm.) -42,13, 8. Čebotko, Poltoranin (Kaz.) -46,49, 9. Razým, Jakš (ČR) -46,94, ...Miranda, Gaillard (Fr.) nenastoupili do finále.

Ženy: 1. Östbergová, Björgenová (Nor.) 16:04,05, 2. Saarinenová, Niskanová (Fin.) -9,09, 3. Ingemarsdotterová, Nilssonová (Švéd.) -19,77, 4. Böhlerová, Herrmannová (Něm.) -20,92, 5. Jaskowiecová, Kowalczyková (Pol.) -31,49, 6. Docenková, Ivanovová (Rus.) -40,86, 7. Gruberová, Bonerová (Švýc.) -41,42, 8. Caldwellová, Randallová (USA) -44,03, 9. Smutná, Stadloberová (Rak.) -45,11, 10. Čebašeková, Višnarová (Slovin.) -53,93.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze