Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Soukup: Ondrovi se moje medaile líbila. Říkal, že to zkusí taky

Český biatlonista Jaroslav Soukup dostal při slavnostním ceremoniálu bronzovou olympijskou medaili, kterou vybojoval v závodu na 10 kilometrů. (9. února 2014) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

10 2014
Laura (Od naší zpravodajky) - Když se biatlonista Jaroslav Soukup vrátil v neděli večer ze slavnostního ceremoniálu s bronzovou medailí ze sprintu, jeho spolubydlící na pokoji Ondřej Moravec už spal. Ale ráno před pondělním stíhacím závodem na medaili koukl a pronesl: "Líbí se mi. Zkusím to taky." A "vystřelil si" stříbrnou!

"Vystřídali jsme se. Domluvili jsme se takhle," žertoval Soukup. "Akorát jsem nechtěl být tak dole."

Dlouho jel ve stíhacím závodě ve vedoucí skupině, čtyři střelecké minely vestoje ho však odsunuly na 20. pozici.

"Byly to moje chyby a musím si příště dát pozor. Udělat to jinak, abych se trefil. Postavit se k tomu jinak, dát si na to větší pozor."

RADOST. Český biatlonista Jaroslav Soukup vybojoval v závodu na 10 kilometrů...

Takhle se z bronzové medaile v sobotu radoval Jaroslav Soukup...

NA BEDNĚ. Český biatlonista Ondřej Moravec vybojoval stříbro ve stíhacím závodu...

...a takhle na něj v pondělí navázal Ondřej Moravec.

Lyže mu jely skvěle. Běžecky se zejména v první polovině závodu necítil špatně: "Cítil jsem trochu, že to je taková hrana. Sice jsem s nimi stíhal v pohodě, ale cítil jsem, že něco přijde a nebudu moct. A ty poslední dvě kola se nejela hezky."

Krátce po závodě, ve kterém český biatlon získal v areálu Laura druhou medaili, čelil tak trochu automatické otázce. Bronz, stříbro, co bude dál?

"Myslím, že tušíte," neudržel smích. "Na koho to padne, nevím. Třeba na Michala Šlesingra. Uvidíme... Nebo holky teď, že jo? My už jsme si to odbyli, tak ať teď zamakají ony."Najdete na iDNES.czmobilní verze