Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zahraniční sportovci mě poznávají, napsala Sáblíková čtenářům

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková dostala při slavnostním ceremoniálu stříbrnou olympijskou medaili, kterou vybojovala v závodu na 3000 metrů. (10. února 2014) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

12 2014
Jednu medaili už má - v závodě na 3 000 metrů vybojovala stříbro. A to v Soči bude startovat ještě ve své parádní disciplíně na 5 000 metrů. Rychlobruslařka Martina Sáblíková z dějiště olympiády odpovídala čtenářům iDNES.cz v on-line rozhovoru.

Šestadvacetiletá rychlobruslařka usedla k počítači přesně v poledne a odpovídala asi půl hodiny.

"Poznávají vás v olympijské vesnici zahraniční sportovci?" zněla jedna z otázek.

A Sáblíková napsala: "Sportovci mě poznávají. Občas se se mnou i fotí."

O čem ještě byla řeč?

O olympijské jídelně:
"V jídelně jsou švédské stoly podle různých kuchyní. Ruská, evropská, italská... Máme tu masa, saláty, všechny přílohy. Je všeho dost, vezmeš si tác a nabíráš si, co chceš."

O celkovém počtu českých medailí:
"Budou minimálně tři. :) Myslím, že jich bude ještě hodně. Biatlonisti zabojují, já taky a pak samozřejmě hokejisti. A ještě je určitě ve hře nějaké překvapení... Prostě devět až deset."

O závodu s hokejistou:
"Na zimáku jsem jela s Petrem Tonem závod na tři kola. Každý měl své brusle. Porazil mě, ale na hokejovém zimáku je to o ničem. :) Hned co jsem se rozjela, tak jsem musel brzdit a točit prudkou zatáčku. Na našem oválu by to vypadalo jinak."

O kombinéze a bruslích:
"Kombinézu oblíknu za minutu, není to věda. A kolik stojí brusle, které používám? Asi šedesát tisíc."

O závodu na 5 000 metrů:
"Už stříbro z trojky pro mě mělo příchuť zlata. Budu bojovat o placku a moc bych chtěla právě tu zlatou. Když mi to uteče o kousek, budu zklamaná, ale když mě porazí velkým rozdílem, musela bych to sportovně uznat... Připravují se na mě tři Holanďanky, z toho dvě jenom extra na tuhle trať. Němka Pechsteinová se už taky soustředí jen na pětku, protože byla čtvrtá a chce medaili. Nebezpečná bude i Ruska Grafová."

On-line rozhovor s Martinou Sáblíkovou

Sáblíková začala olympiádu výborně. V závodě na 3 000 metrů ji porazila jen hlavní favoritka Ireen Wüstová z Nizozemska. Získala tak už svou čtvrtou olympijskou medaili v životě.

"Já jsem strašně moc spokojená. Bála jsem se, že medaile nebude a teď mám stříbro. To mi chybělo do sbírky. Takže absolutní spokojenost," sypala ze sebe po závodě Sáblíková.

Navázala tak na úspěchy z Vancouveru 2010. Tam byla dvakrát první (5 000 a
3 000 metrů) a jednou třetí (1 500). Jak úspěšná bude v Soči?

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze