Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Novotná v rozjížďce spadla a v závodě na 1 000 metrů nepostoupila

Česká rychlobruslařka na krátké dráze Kateřina Novotná nepostoupila z rozjížďky ani ve svém druhém olympijském závodě. Na kilometrové trati po souboji spadla a přišla o postup do čtvrtfinále. (18. února 2014) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

18 2014
Česká rychlobruslařka na krátké dráze Kateřina Novotná nepostoupila z rozjížďky ani ve svém druhém olympijském závodě. Na kilometrové trati po souboji spadla a přišla o postup do čtvrtfinále.

Do čtvrtfinále postupovaly z každé rozjížďky jen dvě nejlepší, a tak devětadvacetiletá Novotná bojovala o posun ze třetího místa ze všech sil. Snažila se předjet Američanku Scottovou, se kterou se dostala do těsného kontaktu. A pak...

Pád! Česká rychlobruslařka ztratila naději na postup, navíc byla penalizována. Naopak Američanka se rozhodit nenechala a ze druhého místa si dojela pro postup.

Fotogalerie

Rychlobruslení na krátké dráže

"Chtěla jsem předjíždět, ale Američanka se mě chytala. Podržela si mě rukou, rozhodnutí mělo být opačné. Ale hlavní rozhodčí je Američan, tak to prostě je...," zlobila se Novotná podle tiskové agentury ČTK. "Čekala jsem, že bych mohla dostat Advance, tedy postoupit do čtvrtfinále z rozhodnutí rozhodčích. Na kostce bylo vidět, že mě drží."

Novotné se olympiáda příliš nevydařila. V závodě na 1 500 metrů skončila až na 31. místě a z rozjížděk nepostoupila ani nyní.

"Jaká to byla olympiáda? Byla na prd, no," uvedla zklamaná Novotná pro ČTK. "Teď nevím. Je možný, že s tím praštím a skončím. Fakt teď nevím. Bude to chtít se rozhodnout s chladnou hlavou. Mě to pořád baví. Baví mě bruslení a dokážu si představit, že bych bruslila, ale trápit se nechci."

Naopak se blýskla Maltaisová z Kanady, která 1:28,771 vylepšila olympijský rekord.

Olympijské hry v Soči

Rychlobruslení na krátké dráze

Ženy - závod na 1 000 m: Novotná (ČR) nepostoupila z rozjížděk.

Ženy - štafeta 3000 m: 1. Korea (Čo Ha-Ri, Kim Alang, Pak Sung-hi, Sim Sok Hi), 2. Kanada (Droletová, Hewittová, Maltaisová, St-Gelaisová), 3. Itálie (Fontanaová, Perettiová, Valcepinaová, Vivianiová), 4. Rusko, 5. Japonsko, 6. Maďarsko, 7. Čína, Nizozemsko penalizováno.

Autor:


Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze