Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Čeští sdruženáři se do první dvacítky nevešli. Churavý je třiadvacátý

VÍTĚZ. Němec Eric Frenzel v cíli závodu sdruženářů. (12. února 2014) | foto: Reuters

12 2014
Od 23. do 32. místa se ve výsledkové listině severské kombinace srovnala čtveřice českých lyžařů. Nejlépe z nich v olympijském závodě v Krasné Poljaně skončil Pavel Churavý. Zlato získal favorizovaný Eric Frenzel z Německa, který vedl už po skokanské části. "Skok se mi povedl perfektní," řekl.

Z českých reprezentantů byl po skoku na středním můstku suverénně nejlepší sedmnáctiletý Tomáš Portyk, ale na běžkách se z 13. místa rychle propadl.

Fotogalerie

Sdruženáři v akci

Ze všech sil se držel bezmála dvacetičlenné skupiny, která pronásledovala vedoucí tandem Frenzel - Watabe.

V polovině desetikilometrové trasy Portyk, který závodí s dlahou na ruce kvůli zlomenému prstu, odpadl. Nejdřív ho předjel Pavel Churavý, který vybíhal dvacet vteřin po něm, a pak i ostatní krajané.

"Se skokem jsem spokojený, ale v běhu mám ještě velké mezery, tam musím dost zlepšovat," uvedl Portyk.

Sdruženáři ani v běžecké části svých závodů neopustili skokanský areál. Pořadatelé jim běžeckou trať originálním způsobem vytyčili přímo pod olympijskými můstky, kde jejich pravidelné obrátky sledovala zaplněná tribuna.

On-line

Severská kombinace v on-line reportáži

Z lesních kopců se sem jako první s náskokem vraceli dva nejlepší skokani. Němec Eric Frenzel pak ve finiši hned při vjezdu na stadion poodjel Japonci Akito Watabemu a zajistil si zlato. "Nedokážu popsat své pocity. Zlato je naplnění mého snu, ale neznamená to, že víc nechci. Naopak, jsem teď ještě víc motivovaný," řekl Frenzl.

Finišovalo se o bronz, úspěšný byl Magnus Krog z Norska.

Nejrychleji z Čechů přijel Churavý a brzy po něm tu byl i zbytek týmu. "Moc se nám to nepovedlo, znám i lepší dny," prohlásil Churavý. "Před odletem jsem měl velikou formu. Věřil jsem si. Nepochyboval jsem, že budu po skoku do desítky. Nezbývá než doufat, že na velkém to vyjde," věřil český sdruženář.

Nejtěžší dřinu odvedl Miroslav Dvořák, který byl po skocích třetí od konce a vybíhal se ztrátou téměř dvou minut.

Zimní olympijské hry v Soči

Severská kombinace

Střední můstek/10 km běh: 1. Frenzel (Něm.) 23:50,2, 2. A. Watabe (Jap.) -4,2, 3. Krog (Nor.) -8,1, 4. Pittin (It.) -9,3, 5. Moan (Nor.) -12,7, 6. Rydzek (Něm.) -17,3, 7. Runggaldier (It.) -19,7, 8. Riessle -29,4, 9. Edelmann (oba Něm.) -37,0, 10. Klemetsen (Nor.) -38,2, ...23. Churavý -1:41,9, 25. Slavík -1:53,2, 29. Dvořák -2:08,4, 32. Portyk (všichni ČR) -2:27,0.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze