ZOH v Soči: Paralelní slalom snowboardistek

Vyřazovací část olympijského závodu v Soči komentuje Petr Šedivý

Snowboarding - paralelní slalom žen
Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek soboty. Třeba při sledování on-line reportáži z olympiády či fotbalové ligy, jejíž jarní část v tento víkend začíná.
Konečné umístění: 1. Dujmovitsová (Rak.), 2. Karstensová (Něm.), 3. Koberová (Něm.), 4. Boccaciniová (It.), 5. Kreinerová (Rak.), 6. Ledecká (ČR), 7. Zoggová (Švýc.), 8. Meschiková (Rak.), 9. Kummerová (Švýc.), 10. Laböcková (Něm.)
Pro Dujmovitsovou je to první olympijská medaile v životě. Doteď bylo jejím největším úspěchem stříbro z obřího slalomu na loňském mistrovství světa.
To bylo finále! Šestadvacetiletá Dujmovitsová vyjela do druhé jízdy se ztrátou a pak ji na jedné brance rozhodil sníh, takže to vypadalo, že končí... Přesto ve finiši porazila Karstensovou o 0,12 sekundy!
Ne! Olympijskou vítězkou v paralelním slalomu je Rakušanka Dujmovitsová!
Je odstartováno! Rakušanka Karstensenová má z první jízdy náskok 0,72 sekundy. Bude to ve druhé jízdě stačit?
Závod jde do finále - rozhodne se o zlaté medaili! Dujmovitsová, nebo Karstensová?
Šestadvacetiletá Koberová má medaili už z Turína 2006, kde byla stříbrná v obřím slalomu. Zároveň je úřadující bronzovou medailistkou z mistrovství světa ze slalomu. Teď tedy získala další velkou medaili.
Bronzovou medaili z paralelního slalomu snowboardistek získala Amelie Koberová z Německa, která porazila Corinnu Boccaniniovou z Itálie o 13 setin sekundy.
Před druhými jízdami se opět předvedou muži, které také čekají první finálové jízdy.
Ke zlaté olympijské medaili z paralelního slalomu má blíže Němka Karstensová, která Rakušanku Dujmovitsovou porazila o 0,72 sekundy.
Nyní první finálová jízda a v ní souboj Dujmovitsová - Karstensová.
Blíž k bronzu má po první jízdě Koberová, která si vyjela náskok 44 setin sekundy.
Nejdřív závod o bronz. Bojují o něj Italka Boccaciniová a Němka Koberová.
Jízdy o medaile - malé i velké finále - měly začít už před čtvrt hodinou, ale nejdřív se musí odjet mužské semifinále. Ženy přijdou na řadu hned po nich.
Finálová dvojice: Dujmovitsová (Rak.) - Karstensová (Něm.). Závod o bronz: Boccaciniová (It.) - Koberová (Něm.).
Němka Karstensová, která ve čtvrtfinále vyřadila českou reprezentantku Ledeckou, prošla do finále s náskokem 9 setin sekundy před svou krajankou Koberovou. Hodně jí pomohlo, že v první jízdě získala k dobru 1,25 sekundy.
Ano! Po zaváhání Boccaciniové postupuje do finále Dujmovitsová!
Druhé semifinálové jízdy začaly. Udrží v první dvojici Dujmovitsová náskok?
Teď na řadu přicházejí opět muži. Ženské odvety znovu až po nich.
Německý semifinálový souboj zatím vypadá lépa pro Karstensovou. Do druhé jízdy půjde s maximálním možným náskokem 1,25 sekundy, protože šestadvacetiletá Koberová spadla.
První jízda vyšla o hodně lépě Dujmovitsové, která si vyjela náskok 0,8 sekundy. Šestadvacetiletá Rakušanka tak má do finále blíž.
Semifinále začalo. Na trati už je Italka Boccaciniová a Rakušanka Dujmovitsová.
Semifinálové kolo v paralelním slalomu snowboardistek za malou chvíli začne.
Vrabcová-Nývltová nakonec dojela na skvělém pátém místě!
Zpráva z jiného sportu. Česká běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová je dva kilometry před koncem třicetikilometrového závodu na čtvrtém místě, byť už bez šance na medaili.
Semifinálové dvojice: Boccaciniová (It.) - Dujmovitsová (Rak.) a Koberová (Něm.) - Karstensová (Něm.). Závod začne hned po čtvrtfinálových jízdách mužů, tedy za chvíli.
Ester Ledecká Vzhledem k tomu, že ve čtvrtfinále vypadla i vítězka kvalifikace Kreinerová, tak Češka Ledecká obsadila v konečné šesté místo.
Ester Ledecká Obě závodnice jely bok po boku a Karstensenová získala malý náskok až ve finiši. Ledecká nakonec ztratila tři desetiny sekundy.
Ester Ledecká Češka Ledecká o medaile nepojede, právě z olympijského turnaje vypadla.
Ester Ledecká Před Někou Karstensenovou má náskok 0,15 sekundy. Bude to stačit?
Ester Ledecká A teď už pozor! O postup do semifinále bude bojovat Ledecká!Dujmovitsová
Vítězka souboje Karstensenová - Ledecká půjde na Němku Koberovou, která o pouhou setinu sekundy porazila Švýcarku Meschikovou.
Švýcarka Zoggová chtěla dojet ztrátu jedné desetiny sekundy, ale na jedné z prvních branek málem spadla. Snadné vítězství pro Rakušanku Dujmovitsovou.
Překvapení dokonáno, i když to byly nervy. Italka Boccaciniová málem promrhala náskok 1,25 sekundy, ale Rakušanka nakonec přeci jen prohrála, a to o pouhých pět setin sekundy. V závodě tak končí nejlepší z kvalifikace...
Začínají druhé čtvrtfinálové jízdy žen.
Krátká úprava trati a budou následovat čtvrtfinálové souboje mužů. Ženské odvety přijdou na řadu po nich.
Ester Ledecká Česká snowboardistka si vyjela větší náskok než v osmifinále. Na druhou stranu ani 15 setin sekundy není nic propastného, takže postup ještě v kapse nemá.
Ester Ledecká Obě se přetahovaly o průběžné vedení a Češka Ledecká nakonec Němku porazila o 0,15 sekundy!