Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Zopakovat Atény by bylo krásné, řekly basketbalistky při on-line rozhovoru

Brno - Pécs, Hana Machová a Edwards - Brněnská basketbalistka Hana Machová nahrává v osmifinálovém utkání Evropské ligy přes Edwardsovou z Pécse. | foto: Monika TomáškováMF DNES

8 2008
Basketbalistky budou v Pekingu jedinými zástupkyněmi českého kolektivního sportu na olympijských hrách. V on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz kapitánka Hana Machová a hráčky Eva Vítečková a Ivana Večeřová přiznaly, že zopakování pátého místa z Atén by bylo vynikajícím úspěchem.

Trojice zkušených basketbalistek zasedla k on-line rozhovoru v Brně, kde včera začal závěrečný blok přípravy na OH. "Čeká nás týden v Brně a potom v Luhačovicích, následovat bude herní příprava v Moskvě," nastínila Ivana Večeřová nejbližší plán týmu, který se na olympiádu kvalifikoval na druhý pokus.

První krok k zajištění účasti na olympijských hrách v Číně se basketbalistkám nezdařil. Na podzimním mistrovství Evropy v Itálii je ale konečné páté místo opravňovalo k účasti na dodatečné olympijské kvalifikaci.

Ta se konala v červnu ve Španělském Madridu. České hráčky jí absolvovaly úspěšně v nejkratším možném termínu. Tři zápasy, tři výhry = jistota letu do Asie. Prodloužení sezony diskutující hráčky okomentovaly po svém: "We love this game!"

. odpovědi čtěte zde

Po krátké dovolené začala basketbalistkám v pondělí 7. července společná příprava na olympijský turnaj. V něm se v šestičlenné skupině střetnou české hráčky postupně s USA, Mali, Španělskem, Novým Zélandem a Čínou.

Se třemi posledně jmenovannými celky se basketbalistky střetly v průběhu května a června v přípravných zápasech. "Ale to vůbec nevadí, my se známe všichni vzájemně velmi dobře, vyhraje ten, kdo bude mít lepší den," přiznaly hráčky.

. cesta na olympiádu

- ME 2007, 5. místo, podrobnosti ZDE

- olympijská kvalifikace, podrobnosti ZDE

Na olympiádě budou basketbalistky obhajovat páté místo z Atén. "Páté místo jako naposled v Aténách by bylo hezké," řekla v rozhovoru pro MF DNES kapitánka Hana Machová a společně se spoluhráčkami to potvrdila i v on-line rozhovoru. "Na olympiádu se nedostalo mnoho slabých týmů, bude to hodně těžký turanj."

Přes přímou výzvu diskutujících ve většině odpovědí Hanka, Ivana ani Eva neprozradily, kdo zrovna odpovídá. Tedy pokud nešlo o osobní dotazy. "My odpovídáme za celý kolektiv."

Jedno tajemství ale baketbalistky neudržely. O dovolené se ze slečen v paní proměnily Hana Machová a Markéta Mokrošová. "Zatím ale pište původní jména, budou tak hrát na olympiádě, to už by se nestačilo všechno předělat," vysvětlila po skončení on-line rozhovoru Ivana Večeřová.

. Předolympijské on-line rozhovory

BUDE

15. července: Petr Korbel (stolní tenis)

BYLO 
* Barbora Špotáková (oštěp)
* Miroslava Knapková (veslování)
* Věra Cechlová (disk)
* Lucie Grolichová (moderní pětiboj) 
* Petr Lazar (dráhová cyklistika) 
* Libor Capalini (moderní pětiboj)
* Lenka Marušková-Hyková (střelba) 
* Kateřina Baďurová (skok o tyči)
* Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek (vodní slalom)
* Václav Chalupa (veslování)
* Lenka Šmídová (jachtink)
* Ondřej Synek (veslování)
* Svatoslav Ton (výška)
* Martin Doktor (kanoistika)
* Jiří Jedlička (plavání)
* Tomáš Dvořák (desetiboj)
* Jitka Antošová, Gabriela Vařeková (veslování)
* Pavel Petřikov (judo)
* Jaroslav Bába (výška)
* Štěpánka Hilgertová (vodní slalom)
* Jan Sychra (střelba - skeet)
* Marek Švec (zápas)

Autor:


Grafton Recruitment Praha
Ředitel výroby

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 80 000 - 100 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze