Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zraněná achillovka nutí Hlavoňovou odpočívat

3 2004
Praha - Jen rehabilitace a odpočinek, žádný závod. Až do olympijských her potřebuje Zuzana Hlavoňová klid. Před startem sportovního svátku v Aténách ji trápí Achillova šlacha, bolest má prý původ v přetížení. "Je z toho zoufalá," prohlásil tiskový mluvčí Českého atletického svazu Tomáš Klement.

Zranění se však rapidně zhoršilo při víkendovém mítinku v Litomyšli, kde skočila 185 cm. "Už celý rok s ní mám problémy. Chvíli to bolí, chvíli ne, nemůžu kvůli tomu souvisle trénovat," citoval slova Hlavoňové mluvčí.

Hlavoňová má osobní rekord 200 centimetrů, ale po narození syna Ondřeje se nemůže dostat do bývalé pohody. Trpí bolestmi zad, olympijský limit 195 cm překonala v halové sezoně, v níž skončila na halovém mistrovství světa v Budapešti v kvalifikaci.

Ani na chvíli prý halová vicemistryně Evropy 2000 i světa 1999 a čtvrtá žena z mistrovství světa v Seville 1999 neuvažovala o tom, že by do Atén neodjela. Nyní se bude věnovat rehabilitaci a odpočinku na chalupě.

V Aténách by ráda ukončila kariéru. Finále olympijské výšky bude totiž 28. srpna, přesně v den, kdy syn Ondra oslaví třetí narozeniny. "Nemohla bych mu k nim dát krásnější dárek, než kdybych se do toho finále kvalifikovala," řekla nedávno výškařka.

Autoři: ,


Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...Najdete na iDNES.cz