Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Zraněná lyžařka Vonnová možná přijde o start na olympiádě

Lindsey Vonnová má poraněnou holeň. Bude ve Vancouveru startovat? | foto: AP

10 2010
Největší favoritka sjezdařských soutěží na olympijských hrách Lindsey Vonnová si minulý týden poranila holeň a od té doby netrénovala. Dokoce připustila, že její start ve Vancouveru je ohrožen. .

"Možná nebudu moci závodit," řekla na dnešní tiskové konferenci v dějišti her pětadvacetiletá Vonnová. "Cítila jsem se skvěle, zdravá... a teď se
sama sebe ptám, jestli vůbec budu schopná lyžovat," dodala.

Vítězka devíti závodů Světového poháru v sezoně a vedoucí žena průběžného pořadí seriálu si zranila pravou holeň minulou středu během předolympijské přípravy v Rakousku. Problémem jejího zranění je, že je velmi bolestivé.

"Je to nejbolestivější zranění, jaké jsem kdy měla. Je těžké zůstat pozitivní. Úplně to změnilo mou celou perspektivu," uvedla Vonnová.

Zprávy

ve vašem mobilu

Čerstvé informace z her ve Vancouveru najdete ve svém mobilu. SMS a MMS si objednejte ZDE.

Na m.idnes.cz/vancouver poběží zpravodajství pro mobilní prohlížeče. Ráno si můžete zkontrolovat noční výsledky, cestou do práce vám neuteče ani minuta z on-line reportáží.

Více ZDE.

"Můžu normálně chodit bez bolesti, ale když jsem si několikrát snažila nazout lyžařskou botu, bolelo to strašně," řekla lyžařka, která sbírala úspěchy už pod dívčím jménem Kildowová

 "Prostě jsem si v hotelu nazula botu, mírně jsem se předklonila a byla to neuvěřitelná bolest. A teď mám jet sjezd v rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu s mnoha tlaky působícími na holeň. Nevím, jestli to dokážu," řekla Američanka.

Vonnová byla před svým zraněním hlavní adeptkou na zisk zlata v rychlostních disciplínách a superkombinaci, bez šancí na medaile nebyla ani v obřím slalomu a slalomu speciál.

Zahajovacím závodem sjezdových lyžařek na hrách bude nedělní superkombinace. První oficiální trénink je na programu ve čtvrtek.

"Fakt nevím, co bude. Možná pojedu všechny tréninky, možná žádný. Ještě je pár dní, uvidíme, co bude zítra," doufala ve zlepšení Vonnová. "Můžu vás ujistit, že až budu ve startovní budce, pojedu pro vítězství," řekla lyžařka a hned nato doplnila: "Pokud tedy na startu budu." Vonnovou už zranění zbrzdilo na minulých olympijských hrách v Turíně, kde musela po pádu v tréninku do nemocnice. Závodů se sice zúčastnila, ale na medaili nedosáhla.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze