Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zraněné biatlonistky odletěly na olympiádu

29 2002
Praha - Biatlonistky Eva Háková a Zdenka Vejnarová odletěly se šestidenním zpožděním na olympijské hry do Salt Lake City. Obě už měly ve Spojených státech být, ale minulou středu při cestě na letiště do jejich tranzitu nabouralforman a místo v letadle olympioničky skončily se zraněními v nemocnici. "Cesta na letiště proběhla v pořádku, tentokrát," hlásila dvaatřicetiletá Háková, nejstarší česká reprezentantka na hrách. Po nechtěné pauze odletěla na svoji třetí zimní olympiádu.

"Jízda v autě mi problémy nedělá. Jely jsem připoutané," doplnila Vejnarová.  Při nehodě u Železného Brodu Háková utrpěla středně těžký otřes mozku a tržnou ránu na hlavě, kterou jí stále přikrývá velká náplast. Háková věděla, že cesta bude náročná.

"Doktor Koldovský mě připravil na to, že nastanou posttraumatické stavy, že mně bude špatně. Let je rizikový faktor a vše zhorší. Trošku mám strach, musím se narvat kinedrylem a snad to půjde," plánovala Háková.

Na letiště Hákovou doprovodil manžel Zdeněk a dcera Veronika. "Po smůlovatém roce, kdy Evu trápila nemocná štítná žláza a stala se jí nehoda na horském kole, přišla další rána. Říkal jsem si, že to snad není možné," kroutil hlavou Hák. Manželce cestu moc přál. "Po všech peripetiích si to v tom závěru zaslouží, i když asi musíme být při zemi," uvedl a popřál jí, ať si hry užije.

Jedenadvacetiletá Vejnarová si v nabouraném voze zlomila nos a otekl jí obličej. "Snad to dobře dopadne," špitla závodnice Zhmožděniny ji ještě bolí. "Je to trošku citlivé, ale snad je to dobré," řekla Vejnarová. Kvůli zlomenému nosu má problémy s dýcháním, což zatím nemohla v tréninku vyzkoušet. "Mám střídavé pocity, občas mi zalehne, jindy je to dobré," prozradila.

Tréninkový výpadek a aklimatizaci budou dohánět na poslední chvíli. Vejnarová asi přijde o závod na 15 km, do kterého měla naskočit. Háková by se měla stát čtvrtou členkou české štafety. "Do jakého závodu nastoupíme, to bude záležet na trenérovi a na tom, jak se budeme cítit," mínila Háková. "Příprava nebyla zcela ideální, ale určitě závodit půjde," ujistila Vejnarová.

Biatlonistky Eva Háková a Zdenka Vejnarová (vlevo) odletěly se šestidenním zpožděním z letiště v Praze-Ruzyni na olympijské hry do Salt Lake City.

Autor:


Další z rubriky

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...

Rozhodčí Le Gougneová prý je obětí komplotu


Paříž Francouzská sudí Marie-Reine Le Gougneová tvrdí, že se na olympijských hrách v Salt Lake City stala...Najdete na iDNES.cz