Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Zranění Jágra není pro naše omluva

19 2006
Praha - "Měli jsme dvě třetiny navrch, ale Finové zvládli lépe poslední, proto vyhráli," shrnul zápas Česka s Finskem Jiří Králík. "Nemyslím si, že by tým srazilo zranění Jaromíra Jágra. Je pravda, že v každém předchozím zápase dal gól, ale je to výmluva," dodal k tolik diskutovanému faulu finského hráče.

Češi vkročili do zápasu dobře. V deváté minutě se dostali do vedení díky brance Marka Židlického. "Naši předvedli celkem standardní výkon," shrnul celkově zápas Jiří Králík a pokračoval dále. "Určitě bychom vyhráli, kdybychom dokázali vedení 1:0 udržet celých 60. minut, jenže hokej je rychlá hra," řekl s úsměvem.

"Fini se nevzdali a dokázali, jak jsou dobrým a kvalitním soupeřem. Srovnali do konce 1. třetiny. Ve 36. minutě šli prvně do vedení. Krátce nato Ruutu vrazil na hrazení Jágra.

Útočníci zatím příliš střelecky nevynikají

Nemyslím si, že by zranění a odstoupení Jaromíra Jágra ze zápasu naše nějak výrazně ovlivnilo. Je pravdou, že zatím ve všech dosavadních zápasech vstřelil branku, ale v tomto zápase se střelecky předvedl obránce Marek Židlický. Díky němu jsme minutu před koncem druhé třetiny vyrovnali a mohli jít do šatny klidnější.

Je zajímavé a pro mě celkem i překvapivé, že se střelecky prosazují tolik naši obránci oproti útočníkům. Nemyslím jen Marka Židlického, ale i Tomáše Kaberleho, který dal dva góly v utkání proti Německu. Útočníci zatím mnoho nepředvedli. Ač v týmu máme nejlepší střelce ze zámoří, vypadá to, že si zatím neumí poradit se soustředěnou obranou soupeřů.

Zápas rozhodla ve 41. minutě branka Selänneho. Naši nedokázali nástup Finů zachytit. Pak se celých 19 minut snažili a tlačili se do útoku, ale jejich pokusy kryl skvělý Niitymäki.

Skutečného napětí se dočkáme až v play-off

Celkově by se dalo říci, že Češi byli lepší po dvě třetiny, ale Fini měli navrch v té poslední a to rozhodlo. Kluci jsou určitě zklamaní. Vždycky je trochu smutno, když se nevyhrává. Mnozí od nich čekali jiné výkony a výsledky. Musíme si však uvědomit, že v současné době v naší skupině kromě Itálie není lehký soupeř.

Naši hráči jsou profesionálové a jsou zvyklí na zápasy, které jdou rychle po sobě a všechny se vyhrát nedají. Takže se přes poslední dvě prohry přenesou. Navíc další utkání sehrajeme proti Itálii, která je outsiderem naší skupiny. Počítám, že výsledek bude tak 6:0 možná 6:1.

Mám-li být upřímný, tak pro mě začne napětí a opravdický boj až v play-off. Zatím v podstatě nikomu o nic nejde. Nejdůležitější je, aby týmy postoupily ze skupin a na umístění zase až tak moc nezáleží. Jelikož najít lehčího soupeře mezi Slovenskem, Ruskem, Švédskem a USA, se moc nedá.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze