Zůstal pocit prázdna, říká střelkyně Emmons o manželově neúspěchu

Matthew Emmons a Kateřina Emmons | foto: MF DNES

18 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Jako špatné sci-fi přijde české střelkyni Kateřině Emmons včerejší selhání manžela Matta při poslední finálové ráně z malorážky. "Kdyby ten příběh někdo před olympiádou napsal do knížky, tak si každý klepe na hlavu, že to spisovatel trochu přehnal," říká dvojnásobná pekingská medailistka.

V olympijském finále libovolné malorážky na 3x40 ran amerického střelce už podruhé zradila poslední rána. V Aténách před čtyřmi lety trefil soupeřův terč, včera nastřelil pouze 4,4 bodu.

V obou případech ho chyba stála už jisté zlato.

"Ptala jsem se sama sebe, proč zrovna já jsem byla vybraná pro stříbro na třikrát dvacet a on nemohl vyhrát těch třikrát čtyřicet," uvažuje Kateřina Emmons. "Ne, že bych si to nezasloužila, ale necítím se na takové úrovni. Vlastně pořád nechápu, jak je možné, že se mi malorážka podařila tak dobře."

Když už měla být v česko-americkém páru ze standardu jen jedna medaile, přála by ji Kateřina víc manželovi. "Třeba si ji přiveze z Londýna i se světovým rekordem," věří.

Žal zaháněli Emmonsovi včera večer mezi americkými sportovci. "Nikdo to neřešil, kluci si dali pivo a bylo dobře," popisuje střelkyně. "Až ráno jsem měla takový pocit prázdna. Člověk má dojem, že mu něco patří, a ono to tak není," svěřuje se. "My dva jsme docela stateční, ale všichni okolo byli smutní. Nejhorší to bude pro babičky a dědečky."

Mattova neuvěřitelná ztráta dvou zlatých medailí přinesla další zápletku do mimořádně sledované story střelecké dvojice. "Je to silný příběh, teď ještě zajímavější," souhlasí i sama hlavní ženská hrdinka, kterou těší, že se o jejich téma zajímají i velká americká média. "Věřím, že to pomůže našemu sportu k větší popularitě a rozšíření základny."

S jednou zlatou a jednou stříbrnou medailí se Kateřina Emmons stala nejúspěšnější střelkyní olympiády, vyrovnal se jí jen Jin Jong Oh se stejnou bilancí. "Teď už se těším domů na dovolenou," plánuje.

Z Pekingu odlétá zítra a další program už má jasně nalajnovaný. "Čeká mě mediální kolečko, pak dovolená, další mediální kolečko a odlet do Států."

O dovolené budou Emmonsovi cestovat. Začnou na Moravě, v Ostravě navštíví střelce Martina Tenka, zajedou na Slovensko. "Těším se na výlety na kole," svěřuje se hvězda olympiády. Neúnosné popularity se neobává. "Chvilku to vydržím, pak Šebrle zase něco vyhraje a na mě se zapomene."

Nejčtenější

USA se rozhodly vyslat do boje o zimní hry v roce 2030 Salt Lake City

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Salt Lake City by se mělo ucházet o pořádání zimních olympijských her v roce 2030. Olympijský výbor...

Další z rubriky

Špotáková je nově nadporučicí. A s Abakumovovou už se přátelí

Barbora Špotáková, David Kostelecký, Vlasta Parkanová

VIDEO Už ne hodností poručice, ale nově jako nadporučice se bude po vojensku hlásit Barbora Špotáková....

Trenér zlaté oštěpařky Černý: Zlom přišel v Aténách

Barbora Špotáková a její trenér

Doporučujeme Atletický trenér Rudolf Černý spolupracuje s Barborou Špotákovou devátým rokem. Jak přiznal při...

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...

Najdete na iDNES.cz