Nohy „iksky“ spravil balet. A z Bergrové je Rychlá holka

BRONZOVÁ PŘEDÁVKA. Zuzana Bergrová (vpravo) a Jitka Bartoničková v rozběhu loňského MS v Tegu, o devět měsíců později v Helsinkách slavily ve štafetě bronzovou evropskou medaili. | foto: Profimedia.cz

26 2012
Mohla z ní být baletka, místo toho "dotancovala" na olympiádu coby důležitá členka Rychlých holek. Atletku Zuzanu Bergrovou čeká v Londýně premiéra pod pěti kruhy. Ve 27 letech, v závodě na 4× 400 metrů.

S parťačkami Rosolovou, Hejnovou a Bartoníčkovou nedávno v Helsinkách doběhla pro bronz na mistrovství Evropy. Že je reprezentace složená z jedné tréninkové skupiny, to je unikát.

"Máme díky tomu větší týmový duch," tvrdí Bergrová, která sportovní kariéru začala s baletem. Ten jí, jak tvrdí na webu Vittore Teamu, trochu srovnal "iksky", tedy nohy do X, a naučil kontrolovat pohyby. "Na tenisu zjistili, že rychle běhám, ale chtěli moc peněz. Tak mě tatínek zavedl na stadion."

Už už zvažovala konec kariéry, jenže olympijský sen ji přitahoval jako magnet. Vyplatilo se. "Byla to moje poslední olympijská šance a rozhodně jsem si ji nechtěla nechat ujít," culí se Bergrová.

Na Univerzitě Karlově v Praze ji pohltila mediální studia, zajímá se o reklamu, fotografování, počítačovou grafiku, ráda cestuje, peče, pěstuje rostliny, věnuje se horolezectví. A ve skupině Rychlých holek platí za hlavního baviče. K tomu přidává své oblíbené motto od malíře Salvadora Dalího: "Klaun nejsem já, ale tato obludně cynická a tak nevědomě naivní společnost, jež si hraje na serióznost, aby lépe zakryla své šílenství."

Bergrová běhá za USK Praha, má řadu českých titulů, je sedmou ženou z letošního evropského šampionátu na 400 metrů překážek a má i bronz ze štafety 4× 400 metrů na halovém mistrovství světa. Tehdy jí medaile přišla poštou po diskvalifikaci Jamajky kvůli dopingu.

Autor:

Další z rubriky

Plážové víly Kiki a Maki: Přes překážky ke hvězdám

Jak plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová na olympiádě

VIDEO Kromě kolegů volejbalistů vás nikdo nezná, jste anonymní holky - jenže pak jedete na olympiádu....

VIDEO: Gumáky od Špotákové, které pomohly charitě, si už Babiš převzal

VIDEO: Gumáky od Špotákové pomohly malému Honzíkovi. Babiš je vydražil za 100

VIDEO Šestiletý Honzík už se mohl svézt na vysněném mikro handbiku, tedy na přídavném kole, které...

Knapková nabrala síly, vyčistila hlavu. Už se můžu smát, těší skifařku

BÁJEČNÍ SPORTOVCI NA VESLOVACÍCH STROJÍCH. Prezident Václav Klaus přijal 23.

VIDEO Její olympijský triumf se stal symbolem překonání bolesti. Bylo to vítězství vůle. Zlatá skifařka...

Najdete na iDNES.cz