Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nečekaná překážka ve zlatém závodu Ledecké. Po trati pobíhala veverka

Rakouskou snowboardistku Danielu Ublingovou překvapila v paralelním obřím slalomu veverka. (24. února 2018) | foto: PyeongChang2018

24 2018
Ovládla kvalifikaci paralelního obřího slalomu a před každou jízdou si mohla vybrat, do které dráhy nastoupí. Ester Ledecké se dařilo mezi červenými brankami, kde si dojela pro druhé olympijské zlato. Ale možná mohlo být všechno jinak, kdyby se musela jako její soupeřka Rakušanka Ulbingová vyhýbat kuriózní překážce závodu snowboardistek.

Vše se událo ve třetí osmifinálové jízdě. Rakušanka Daniela Ulbingová nastoupila v červené dráze. Postupně si vypracovala patrný náskok před ruskou snowboardistkou Bykovovou.

Jenže kromě náročné a zničené trati se mistryně světa musela vypořádat i s další překážkou. V jedné z bran Ulbingové proběhla těsně kolem snowboardu veverka. 

24.února 2018 v 05:41, příspěvek archivován: 24.února 2018 v 08:15

VIDEO: A crazy Squirrel in parallel slalom snowboard #JO2018 #PyeongChang2018 https://t.co/f3rxxQqOTA

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

A crazy Squirrel in parallel slalom snowboard #JO2018 #PyeongChang2018 https://t.co/f3rxxQqOTA

Fotogalerie

Devatenáctiletá Rakušanka zůstávala ledově klidná, nepanikařila, s elegancí lehce přibrzdila prkno a jen těsně se nevítanému návštěvníkovi vyhnula. Do cíle poté i přes kuriózní okamžik dorazila s náskokem 52 setin.

V následné čtvrtfinálové jízdě už ale narazila na Ester Ledeckou. A na českou šampionku nestačila. (Více o zlatém závodě Ester Ledecké čtěte zde)

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze