Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Zlatá oštěpařka Špotáková ponese při zakončení her českou vlajku

A JSI MOJE. Oštěpařka Barbora Špotáková právě dostala svou londýnskou zlatou medaili. | foto: Reuters

11 2012
Očekávaná zpráva je oficiálně potvrzena. Defilé českých sportovců povede s vlajkou při závěrečném ceremoniálu na olympijských hrách v Londýně zlatá oštěpařka Barbora Špotáková. Český olympijský výbor to oznámil prostřednictvím Twitteru.

Před dvěma týdny při zahájení olympiády zaujala výprava českých sportovců celý svět netradičním úborem. Na plochu olympijského stadionu Češi nakráčeli v modrých holínkách. U lidí tím zabodovali a někteří čeští medailisté si v botách do deště došli i pro ocenění.

Do MOV oštěpařku nezvolili

Oštěpařku Barboru Špotákovou nezvolili do Komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru. Momentálně Česká republika zástupce v MOV nemá, členství Jana Železného v Komisi sportovců totiž v Londýně skončilo.
Novými členy MOV z řad sportovců jsou slovenská střelkyně Danka Barteková, australský veslař James Tomkins, plavkyně ze Zimbabwe Kirsty Coventryová a francouzský vodní slalomář Tony Estanguet.

Holínky měl na sobě i badmintonista Petr Koukal, který tehdy nesl českou vlajku. Tuto čestnou funkci nyní přebírá Špotáková, která ve čtvrtek večer jasně ovládla oštěpařské finále a obhájila zlatou medaili. 

Není však jisté, zda Špotáková také nazuje holínky. V rozhovoru se čtenáři iDNES.cz totiž přiznala, že je s sebou v Londýně nemá.

"Nebyl vhodnější kandidát než Bára Špotáková, která obhájila olympijské zlato, takže volba byla jasná. Bára to s radostí přijala a je ráda," řekl pro agenturu ČTK mluvčí Českého olympijského výboru Alexandr Kliment.





Najdete na iDNES.cz



mobilní verze