Pauláthová po kombinaci: Myslela jsem si, že ten sjezd už psychicky nedám

Česká lyžařka Kateřina Pauláthová v cíli finálové jízdy kombinačního slalomu v jihokorejském středisku Čongson. (22. února 2018) | foto: AP

22 2018
Čongson (Od našeho zpravodaje) - Přála si umístit se v superkombinaci alpských lyžařek do dvacátého místa, a to se jí splnilo. Pravda, Kateřině Pauláthové k tomu dopomohly výpadky dlouhého zástupu soupeřek. Ale to jí náladu pod olympijskou sjezdovkou v Čongsonu pokazit nedokázalo.

Superkombinace

Zpravodajství ze závodu

Dosáhla jste na první dvacítku, o kterou jste stála. Takže cíl splněn?
No… Jsem šťastná, že jsem živá a zdravá, protože jsem si myslela, že ten sjezd už psychicky nedám, když ho zastavili těsně před mým startem.

Po pádu předchozí závodnice jste pak musela čtvrt hodiny čekat...
A byla jsem ve velkém stresu. Ale přežila jsem. Slalom jsem potom chtěla víc pustit, jenže nervíčky zapracovaly. Ta špička je v něm úplně někde jinde a já jsem navíc letos neodjela moc závodů. Po mé zdravotní pauze nejsem psychicky tam, kde jsem byla předtím, takže sedmnácté místo beru. Nicméně vím, že nás dojelo strašně málo.

Fotogalerie

Kateřina Pauláthová na ZOH

Každopádně, kdyby vám před tři čtvrtě rokem, kdy jste byla na operaci s kolenem, řekli, že tu budete sedmnáctá, asi byste nevěřila, že?
Tak bych se jim vysmála, absolutně. Teď na mě jdou trošku emoce.

Vyplatilo se tedy začít se loni věnovat i sjezdu? Sama jste říkala, že v kombinaci je největší šance na hromadné výpadky soupeřek.
Že dojede jen osmnáct holek jako dneska, je fakt dost málo, to se neděje ani ve svěťáku. Jenže on ten sjezd tady vážně není sranda. Vemte si, že sjezd dneska nedokončilo osm holek.

Trpěla jste?
Už od poloviny mě hrozně bolely nohy. Myslela jsem, že to nedám. Ve slalomu mě pak bolely už od začátku. Ani jsem se nemohla rozjet, ty tři týdny tady jsou masakr.

22.února 2018 v 09:42, příspěvek archivován: 22.února 2018 v 10:21

"Tohle vážně nesnáším." Kateřina Pauláthová o krkolomné chůzi v přezkáčích po kamení. Měla v nohách těžký kombinační sjezd, potom slalom a teď si ji odváděli na antidopingovou zkoušku. "Už potřetí na olympiádě." https://t.co/oYW02DAUjH

Zbývá poslední klání, závod družstev.
Asi budu nasazena do týmu jako třetí, holky (Dubovská a Capová) jsou víc slalomářky než já. Navíc já mám na kontě jen sedm dní ve slalomu od doby, kde jsem se vrátila na lyže. Myslím, že budu ráda, když budu fandit a koukat. Připravená samozřejmě budu, ale mám toho dost.

Autor:


Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další z rubriky

Běžkyně na lyžích Beroušková do semifinále sprintu nepostoupila

V olympijském sprintu klasickou technikou kralovala Stina Nilssonová.

Čtvrtfinále a dost. Česká běžkyně na lyžích Kateřina Beroušková se poprvé v kariéře probojovala ve...

Zlatá kombinéza Ester Ledecké. I díky ní se stala superhrdinkou olympiády

Ester Ledecká

Ta mladá holka působí jak zjevení. Zvládá jezdit na snowboardu i na lyžích tak dobře, že patří ke...

Hrozně se těším, hlásí Ledecká. Zahájení her nesledovala ani v televizi

Ester Ledecká  v  Cortině d´Ampezzo..

Pchjongčchang (Od našeho zpravodaje) Před pěti dny dorazila do jihokorejského Pchjongčchangu, od té doby jen trénuje a relaxuje a...Najdete na iDNES.cz